KPP Lębork

Dzisiejszej nocy w Lęborku został zatrzymany mężczyzna, jak się okazało poszukiwany trzema listami gończymi. Przed ujęciem prowadził pojazd bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.

KPP Lębork
KPP Lębork

W nocy podczas patrolu lęborscy policjanci zauważyli dziwnie zachowującego się kierowce fiata, w związku z czym postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mężczyzna na początku nie reagował na sygnały policjantów nakazujące mu zatrzymanie pojazdu, natomiast gdy już się zatrzymał, otworzył drzwi i zaczął uciekać. Został zatrzymany w piwnicy bloku, w którym wynajmował mieszkanie.

W tym samym czasie drugi patrol, który został wezwany na miejsce, gdzie mężczyzna opuścił pojazd, ustalał z pozostawioną w aucie pasażerką dane personalne i powód niewłaściwego zachowania kierowcy. Okazało się, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu we krwi oraz prowadził auto nie posiadając prawa jazdy. Kobieta za podanie fałszywych danych osobowych oraz udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień do kierowania została ukarana mandatem w wysokości 800 zł.

Zatrzymany w pościgu mężczyzna został przewieziony do komendy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany trzema listami gończymi celem osadzenia w zakładzie karnym za włamania i kradzieże.

Poszukiwany, zatrzymany przez policjantów mężczyzna, podejrzewany o kierowanie pojazdu pod wpływem alkoholu, jeszcze dzisiaj zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz sądowy kierowania pojazdami. Po wykonaniu czynności zatrzymany zostanie przewieziony do zakładu karnego, w związku z decyzją sądów, które wydały za nim trzy listy gończe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.