mat. prasowe

Zwyczajne Walne Zgromadzenie ENERGA SA podjęło dziś uchwałę o wypłacie 414 067 114 zł dywidendy z jednostkowego zysku za  2013 roku, czyli 1 zł na akcję. Stopa dywidendy w dniu ZWZ wyniosła 5,2 proc., a premia trafi do akcjonariuszy 10 czerwca.

mat. prasowe
mat. prasowe

Zgodnie z rekomendacją Zarządu ENERGA SA, Walne Zgromadzenie Spółki podjęło decyzję o przeznaczeniu 414 067 114 zł z 499 048 758 zł jednostkowego zysku za 2013 r. na wypłatę dywidendy. Akcjonariusze Spółki otrzymają 1 zł na akcję. Dzień ustalenia prawa do dywidendy to 27 maja, a dzień jej wypłaty ustalono na 10 czerwca.

-Zgodnie z zapowiedzią z okresu IPO realizujemy ambitną politykę dywidendy, wypłacając akcjonariuszom większą część naszego zysku. Już 10 czerwca trafi do nich ok. 414 mln zł z zysku 2013 roku. Dodam, że dobre jednostkowe wyniki Grupy ENERGA i samej Spółki ENERGA SA pozwalają nam podtrzymać naszą zdolność do podzielenia się sporą częścią zysku także za 2014 rok – mówi Mirosław Bieliński, Prezes Zarządu ENERGA SA.

Opisana w prospekcie emisyjnym polityka dywidendy zakłada wypłaty na poziomie 92 proc. jednostkowego zysku netto wypracowanego na przestrzeni roku, przy czym maksymalnie 400 mln zł z zysku za 2013 rok i 500 mln z zysku za 2014 rok. Zarząd zarekomendował wypłatę ok. 414 mln zł premii z zysku za 2013 rok, czyli na poziomie wyższym niż wskazany w prospekcie. Intencją władz ENERGA SA jest konsekwentna realizacja polityki Spółki w zakresie wypłaty zysku, a ENERGA powinna być postrzegana jako spółka wypłacająca znaczące i przewidywalne dywidendy.

W trakcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 20 maja, zatwierdzono także Sprawozdanie Zarządu z działalności Spółki i Grupy Kapitałowej, jak również Sprawozdanie finansowe ENERGA SA oraz Skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy Kapitałowej. Akcjonariusze udzielili członkom Zarządu oraz Rady Nadzorczej absolutorium z wykonania ich obowiązków za 2013 rok, powołano także członków Rady Nadzorczej IV kadencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.