Fot. GDDKiA

Są pieniądze na budowę drogi ekspresowej S-6, zwanej Trasą Kaszubską.  Wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska poinformowała, że w czerwcu droga zostanie wpisana do programu budowy Dróg Krajowych i Autostrad. Jeszcze w tym roku ruszą przetargi na wykonanie 330 km drogi ekspresowej z Gdańska do Szczecina.

Fot. GDDKiA
Fot. GDDKiA

–  Odcinki drogi ekspresowej nr 6 ze Szczecina do Gdańska są na bardzo wysokich pozycjach listy budowy dróg krajowych i autostrad – mówi poseł Zbigniew Konwiński, szef parlamentarnego zespołu do spraw budowy „szóstki”. O decyzji rządu poinformowała w Szczecinie wicepremier Elżbieta Bieńkowska, która dzień wcześniej uczestniczyła w spotkaniu z parlamentarzystami z Pomorza i ujawniła szczegółowy plan budowy drogi S-6.

 Koszt kilometra drogi ekspresowej S-6 w części zachodniopomorskiej ma wynosić około 25 milionów złotych. Trzykrotnie wyższa ma być cena odcinka ze Słupska do Gdańska – wyniesie 77 i pół miliona za kilometr. Specjaliści tłumaczą, że na odcinku pomorskim podłoże jest bardzo niestabilne i aby droga się nie zapadła trzeba zagęścić teren przez który ma prowadzić ekspresówka. Wicepremier Elżbieta Bieńkowska odpowiedzialna za wydatkowanie środków europejskich poprosiła o szczegółowe wyjaśnienie tak znaczącej różnicy w cenie, natomiast poseł Konwiński zapewnia, że to nie są ceny ostateczne.

Jeszcze w tym miesiącu powinny zostać wydane decyzje środowiskowe dotyczące budowy odcinka drogi S-6 ze Słupska do Lęborka a do końca czerwca z Lęborka do Gdańska. Pozwoli to na ogłoszenie przetargów na budowę drogi.

Znane są już wstępne terminy realizacji poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S-6.Najwcześniej rozpocznie się budowa trasy z Goleniowa przez Kołobrzeg do Koszalina. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi w styczniu przyszłego roku. 3 miesiące później powinna rozpocząć się budowa drogi z Koszalina do Słupska. Niestety rozpoczęcie budowy pomorskich odcinków: ze Słupska do Lęborka i z Lęborka do obwodnicy Trójmiasta uzależnione jest od decyzji środowiskowych. Cała trasa ze Szczecina do Gdańska ma być gotowa w 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.