fot. S. Szumielewicz-Tobiasz

Chorzy mieszkańcy Pomorza zyskali możliwość kompleksowego leczenia nowotworów w komfortowych warunkach. 9 maja 2014 r. w Gdyńskim Centrum Onkologii otwarto nowoczesny budynek zabiegowy. Oznacza to więcej zabiegów onkologicznych i skrócenie kolejek dla chorych na raka.

fot. S. Szumielewicz-Tobiasz
fot. S. Szumielewicz-Tobiasz

To efekt rozbudowy części zabiegowej Gdyńskiego Centrum Onkologii przy Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. W ciągu trzech lat wybudowano i kompleksowo wyposażono w aparaturę oraz sprzęt medyczny i niemedyczny czterokondygnacyjny budynek o powierzchni 6500 m2. Jest to największy w skali województwa pomorskiego projekt z obszaru zdrowia dofinansowany z budżetu unijnego.

W nowej części GCO znajduje się blok operacyjny z pięcioma salami operacyjnymi, ośmiołóżkowy oddział intensywnej terapii, oddział chirurgii onkologicznej z 42 łóżkami i oddział ginekologii onkologicznej, liczący 25 łóżek. Dzięki kamerom zainstalowanym w salach operacyjnych każdą operację będzie można oglądać w sali dydaktycznej, będzie także możliwe łączenie się z dowolnym ośrodkiem medycznym i konsultowanie przebiegu operacji. W budynku przewidziano również salę dydaktyczno – szkoleniową i sterylizatornię.

Dzięki inwestycji czas oczekiwania na zabieg operacyjny z zakresu chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej ulegnie skróceniu. Więcej pacjentów skorzysta z leczenia chirurgicznego. W nowym budynku będą wykonywane zabiegi, które już teraz są świadczone w GCO, np. operacje nowotworów piersi czy przewodu pokarmowego, ale też zabiegi z zakresu onkoplastyki, pozwalające na leczenie skutków przebytych chorób nowotworowych. Pierwsi pacjenci pojawią się w nowym budynku pod koniec maja 2014 r.

Galeria

fot. S. Szumielewicz-Tobiasz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.