Fot. GDDKiA

Brakujący 19-kilometrowy odcinek autostrady A1 Gdańsk-Łódź między Włocławkiem a Kowalem (Kujawsko-pomorskie) otwarto w środę po południu. Teraz podróż samochodem z centrum kraju nad morze potrwa ponad pół godziny krócej.

Fot. GDDKiA
Fot. GDDKiA

Przejazd A1 z Czerniewic k. Torunia do Kowala będzie bezpłatny przynajmniej do lata. Do tego czasu mają zostać dokończone prace wokół trasy i wszystkie miejsca obsługi podróżnych – w Otłoczynie, Kałęczynku, Machnaczu, Ludwinowie i Lubieniu.
Kierowcy wybierający się w podroż A1 muszą uwzględnić, że na 64-kilometrowym odcinku Czerniewice-Kowal na razie nie ma stacji paliw.

Fot. GK
Fot. GK

Wcześniej planowano, że cały odcinek A1 Czerniewice-Kowal będzie gotowy we wrześniu 2012 r. Jednak wówczas GDDKiA zerwała kontrakty z dotychczasowymi wykonawcami ze względu na niewywiązywanie się z przyjętych zobowiązań. W ogłoszonym przetargu na dokończenie fragmentu autostrady A1 Czerniewice-Kowal wygrała firma Salini Polska, która złożyła ofertę wybudowania odcinka Czerniewice-Brzezie (34,5 km) za 450 mln zł brutto i odcinka Brzezie-Kowal (29,5 km) za 608 mln zł brutto.
Odcinek Czerniewice-Włocławek Zachód długości 45 km udostępniono kierowcom już 21 grudnia 2013 r. Na pozostałym 19-kilometrowym odcinku Włocławek Zachód – Kowal problemem okazała się m.in. jakość prac wykonanych przez poprzedniego wykonawcę przy stawianiu niewielkiego mostu nad rzeką Lubieńką. Konieczne było przeprowadzenie dodatkowych badań i opracowanie dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie konstrukcji.
Teraz możemy autostradą dojechać bez żadnych przeszkód z Trójmiasta do stolicy – trasę 440 km pokonamy w niespełna 4 godziny.

Źródło: PAP, GDDKiA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.