Fot. Kancelaria Prezydenta

Od przyjazdu na lotnisko w Królewie Malborskim rozpoczęła się dzisiejsza wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na Pomorzu. Głowa państwa odwiedzi również m.in. Pelplin oraz Sztum.

Fot. Kancelaria Prezydenta
Fot. Kancelaria Prezydenta

W Królewie Malborskim prezydent pożegnał żołnierzy wybierających się na misję  NATO Baltic Air Policing czyli mającą na celu ochronę przestrzeni powietrznej państw bałtyckich.

Następnym punktem wizyty prezydenta będzie Malbork i udział w spotkaniu poświęconym ochronie przeciwpowodziowej Żuław. Komorowski pojawi się także w Sztumie, gdzie spotka się na zamku z lokalną społecznością. Tu wraz z dziećmi, młodzieżą i przedstawicielami lokalnych władz prezydent będzie przygotowywał kokardy narodowe przed „Majówką z Polską”.

Wizyta prezydenta na Pomorzu zakończy się w Pelplinie. Bronisław Komorowski weźmie udział w uroczystości wpisania zespołu pocystersko-katedralnego w Pelplinie na listę pomników historii. Uroczystość w refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego diecezji pelplińskiej zaplanowano na godz. 14.30. Tuż po niej, na placu Tumskim, zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.