fot. Sebastian Drausal

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zwyciężył w kategorii „Prezydent Pomorza” samorządowego plebiscytu Dziennika Bałtyckiego. 24 kwietnia 2014 r., wraz z pozostałymi laureatami, odebrał medal i statuetkę podczas uroczystości w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

fot. Sebastian Drausal
fot. Sebastian Drausal

To największy tego typu konkurs organizowany przez gazetę – w 144 kategoriach zgłoszono 2400 kandydatów, na których oddano w sumie 80 tysięcy głosów. Czytelnicy wybierali najlepszych między innymi w kategorii prezydent, burmistrz, starosta, wójt i radny.

– Jako samorządowcy mamy wielkie szczęście, ponieważ wykonujemy pracę, która nas uskrzydla. Pracę na rzecz społeczności lokalnej polegającą między innymi na rozwiązywaniu jej problemów czy realizacja marzeń. Samorząd jest specyficzny, ponieważ przede wszystkim jest społeczny, dedykowany obywatelom, a nie polityczny. A w tak sympatycznych chwilach jak dziś możemy poczuć, że nasza praca jest dobrze oceniana przez mieszkańców – powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Wśród wyróżnionych gdyńskich samorządowców znalazł się także Ireneusz Bekisz, który zdobył najwięcej głosów w kategorii „Radny na medal”.

Patronem głosowania, które trwało od 14 lutego do 15 marca był marszałek Pomorza, Mieczysław Struk, który zauważył, że plebiscyt jest przede wszystkim hołdem dla idei samorządności. Wśród wielu reform, które zostały wprowadzone po roku 1989, reforma samorządowa jest jedną z najtrafniejszych i najbardziej udanych.  Plebiscyt także zwraca naszą uwagę na problematykę samorządu, przypomina, że jesteśmy wspólnotą i krok po korku budujemy społeczeństwo obywatelskie – podkreślił marszałek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.