Karol Kruzel na najwyższym podium po zdobyciu Mistrzostwa Polski.

Niemal setka zawodników rywalizowała podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Kickboxingu, które odbyły się na nowo otwartej hali sportowej w Kiełpinie. Najwyższe trofeum w kategorii wagowej do 74 kg zdobył lęborczanin Karol Kruzel.

Karol Kruzel na najwyższym podium po zdobyciu Mistrzostwa Polski.
Karol Kruzel na najwyższym podium po zdobyciu Mistrzostwa Polski.

– W kategorii, w której startowałem była duża konkurencja, ale jednogłośnie wygrałem swoje walki eliminacyjne i doszedłem do finału. Moim przeciwnikiem był wymagający zawodnik z klubu Power Siedlce. To była dobra walka, w stu procentach zrealizowałem swój plan  i sędziowie również orzekli jednogłośny werdykt wskazujący na moją wygraną – mówi Karol Kruzel.

Jest to pierwszy pierwszy tytuł Mistrza Polski w karierze Kruzela. Dzięki temu osiągnięciu zyskał nowe możliwości rozwoju, m.in. został powołany do kadry narodowej z którą 14 maja uda się na zawody Pucharu Świata do węgierskiego Sheged.

Obecnie lęborczanin leczy kontuzje po ostatnich zawodach i przygotowuje się do następnych. Na co dzień studiuje w Gdańsku i trenuje w klubie Duet Gdańsk. Kolejną walkę zawodową w formule K1 Karol Kruzel stoczy podczas gali 4Fight Night organizowanej 31 maja w Gdańsku. – Będzie to największa do tej pory impreza na jakiej będę walczył – mówi zawodnik. W programie jest wiele ciekawych walk z udziałem mistrzów świata i europy, ponadto odbędzie się koncert Jurasa ,,Pokój z widokiem na wojnę”. – Serdecznie wszystkich zapraszam – dodaje Karol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.