mat. prasowe

Miłośnicy deskorolek, rowerów i rolek nareszcie będą mieli w Gdyni skatepark z prawdziwego zdarzenia. Na Skwerze Sue Ryder już trwają prace budowlane.

mat. prasowe
mat. prasowe

Będzie to najprawdopodobniej drugi największy skatepark w północnej Polsce. Jego powierzchnia wyniesie około 1500 m². Skatepark będzie składał się z dwóch części. Pierwsza z nich to bowl zbudowany z trzech niecek. Będzie on służył do akrobacji na deskorolce i BMX-ach. Druga część tzw. streetowa będzie składać się z elementów przypominających przeszkody, które spotykamy w mieście.

Fundatorem i wykonawcą projektu jest Andrzej Buczek, prezes AB Inwestor. Miasto użyczyło ziemie pod inwestycję oraz przekazało dotację na budowę w wysokości 500 tys. złotych. Po opracowaniu projektu oraz uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, inwestor założył fundację „AB Inwestor Skatepark Gdynia”. W  jej zarządzie zasiadają skaterzy, którzy będą zarządzać tym obiektem.

Prace budowlane rozpoczęły się 3 kwietnia, a uroczyste otwarcie obiektu planowane jest latem. Korzystanie ze skateparku będzie bezpłatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.