fot. Dominik Windorpski

14 kwietnia o godz. 13.00 w Galerii Akademickiej Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Bohaterów Westerplatte 63 zostanie otwarta wystawa fotografii Dominika Windorpskiego „Tu i teraz”. Autor jest studentem AP oraz wieloletnim uczestnikiem zajęć w Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK. Wystawa będzie czynna do 28 kwietnia.

fot. Dominik Windorpski
fot. Dominik Windorpski

Na wystawie prezentowane są 24 prace w technice: kolorowej, czarno-białej oraz w sepii. Większość zdjęć skupia się na przyrodzie otaczającego nas świata. Autor preferuje szczegół ponad szeroki plan stąd obecność makrofotografii. Fotografia Dominika Windorpskiego to zarówno efekt poszukiwań, jak i poszukiwanie samo w sobie. Każde ujęcie to próba wejść w głąb rzeczywistości, zniwelowania dystansu pomiędzy podmiotem i przedmiotem, a zarazem uchwycenia przyrody w momencie, gdy objawia się jej piękno.

Dominik Windorpski – fotograf, student Akademii Pomorskiej w Słupsku. Swoją przygodę z fotografię rozpoczął i kontynuuje pod okiem Jadwigi Girsy-Zimnej z Pracowni Foto SOK. Od lat związany ze Słupskim Ośrodkiem Kultury, gdzie – swoim aparatem – wspiera działania różnych polach aktywności. Należy do grypy promocyjnej działającej przy AP, gdzie przygotowuje dokumentacje fotograficzną. Jego prace prezentowane były na kilkunastu wystawach zbiorowych, jest ponadto laureatem wielu konkursów w Polsce i za granicą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.