Marsz dla Autyzmu rozpoczął obchody Światowego Dnia Autyzmu Powiatu Lęborskiego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Niebieski Skarb”.

Uczestnicy spotkali się o godz. 17 na ul. Staromiejskiej, by w licznym pochodzie przejść na Plac Pokoju. Niebieskiemu przemarszowi towarzyszyły balony, koszulki, wstążeczki – oczywiście wszystko w kolorze „blue”. Marsz otwierał okolicznościowy transparent.

[facebook=https://www.facebook.com/photo.php?v=269013719933730 width=670]

Na Placu Pokoju odczytany został list od Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej Anny Komorowskiej, która patronuje tegorocznym obchodom Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Głos zabrał także Starosta Lęborski Wiktor Tyburski i Burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Kilka osób podzieliło się garścią osobistych refleksji o autyzmie z punktu widzenia rodzica, czy nauczyciela.

Po Marszu w intencji osób i rodzin dotkniętych problemem zaburzeń autystycznych w Sanktuarium św. Jakuba Ap. odprawiona została Msza Św. Wieczorem na niebiesko, podobnie jak w wielu miejscach na świecie podświetlony został budynek Muzeum w Lęborku.

Program i kolejne wydarzenia zaplanowane w ramach Światowego Dnia Autyzmu Powiatu Lęborskiego można znaleźć na www.niebieskiskarb.pl.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.