fot. sxc.hu

W nowoczesnym biurowcu, w kompleksie Olivia Business Center, znajdzie zatrudnienie ponad 200 osób. Centrum w Gdańsku będzie świadczyć usługi w językach: skandynawskim i niemieckim. To dwunasta lokalizacja, w której będzie prowadzić swoją działalność CCC. Oprócz centrum w Gdańsku firma posiada swoje filie w Niemczech, Francji, Austrii, Rumunii, Szwajcarii, Słowacji oraz Turcji.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

-Wielkość rynku, dynamiczny wzrost gospodarczy i bardzo dobry poziom wykształcenia kadry przemawiają za tym atrakcyjnym ośrodkiem gospodarczym w Polsce – mówił CEO Christian Legat  o gdańskiej lokalizacji biura CCC. – Gdańsk jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym w północnej Polsce. Dogodna lokalizacja, wysoki poziom edukacji, doskonałe umiejętności językowe to przekonywujące argumenty aby tu  rozpocząć naszą działalność. – Naszą strategią na polskim rynku jest wyraźnie zdobycie pozycji wysokiej jakości dostawcy usług dla klientów lokalnych i międzynarodowych. Jesteśmy przekonani, że historia sukcesów wysokiej jakości usług call center, za które otrzymaliśmy dotychczas 42 międzynarodowe nagrody, będzie realizowana także w Polsce – dodał Ulf Herbrechter, członek zarządu do spraw operacyjnych CCC.

Inwestycja CCC w Polsce wspierana była od początku przez partnerów inicjatywy Invest in Pomerania, w szczególności Agencję Rozwoju Pomorza S.A. oraz InvestGDA.

-To dobra wiadomość dla Trójmiasta i całego województwa pomorskiego. Pojawienie się tu na Pomorzu firmy CCC potwierdza coraz mocniejszą pozycję naszego regionu na mapie inwestycji sektora usług wspólnych. Jest także efektem świadomej strategii realizowanej w ostatnich latach przez inicjatywę Invest in Pomerania w pozyskiwaniu inwestycji zajmujących się obsługą niemiecko i skandynawskojęzycznych klientów – mówiła Hanna Zych-Cisoń, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.  W Trójmieście inwestorzy mogą liczyć na bardzo dobrze wykształconych absolwentów, posługujących się biegle wieloma językami obcymi, w tym właśnie językiem niemieckim i skandynawskim. – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z obecności nowego inwestora w Gdańsku – mówi Andrzej Bojanowski Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska. – Inwestycja CCC z pewnością umacnia i uwiarygadnia pozycję miasta na mapie światowych ośrodków BPO. Przy okazji to także okazja do poszerzenia i zróżnicowania oferty zatrudnienia na metropolitalnym rynku pracy, z czego wszyscy niezmiernie się cieszymy.

– Wprowadzenie CCC na gdański rynek oznacza pojawienie się dodatkowych miejsc pracy. Przy obecnym poziomie bezrobocia jest to wspaniała wiadomość dla młodych Gdańszczan. Jak podkreślają władze spółki firma zdecydowała się na ulokowanie swojego pierwszego w Polsce biura właśnie
w Trójmieście, głównie ze względu na doskonale wykształconą kadrę pracowniczą oraz wysokie kompetencje językowe – wyjaśnia Błażej Kucharski, Dyrektor Regionalny Colliers International w Gdańsku.

W ostatnich latach sektor usług wspólnych w Trójmieście rozwija się bardzo dynamicznie,  zatrudniając pracowników z bardzo różnymi umiejętnościami, m.in.: językowymi, finansowymi czy informatycznymi. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat na Pomorzu swoją działalność rozpoczęły m.in. takie firmy jak  Metsä Group, Bayer, WNS, OIE Support czy Kemira. Ze względu na doskonałe warunki rozwoju wiele z wcześniej już działających zdecydowało się na reinwestycje, jak na przykład firma Transcom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.