fot. Le Figaro

Kaszubski odwrócony dom, który dzięki zaangażowaniu polskich przedsiębiorców powstaje w Chinach,  już staje się atrakcją turystyczną znaną na świecie. Trafił do przeglądu najciekawszych zdjęć tygodnia wg redakcji Le Figaro Magazine – sobotniego dodatku największego francuskiego dziennika. Opisały go także media anglojęzyczne. Zdjęcia wykonał reporter agencji Reuters Carlos Barria.

fot. Le Figaro
fot. Le Figaro

Kopia słynnego domu postawionego na głowie, który od kilku lat jest turystyczną atrakcją Kaszub w Szymbarku, stanęła w parku rozrywki w chińskim Szanghaju. Obok domu zbudowano także kaszubską karczmę z pruskiego muru. Jest to kopia budowli niedawno przeniesionej i zrekonstruowanej w skansenie słowińskim w Klukach.

– Do tego przedsięwzięcia namówili nas sami Chińczycy, którzy kilkakrotnie gościli w Polsce. Zbudowaliśmy karczmę i dom na głowie w parku etnograficznym, który pokazuje różne światowe atrakcje. Jest zlokalizowany na przedmieściach Szanghaju, 80 km od centrum miasta – wyjaśnia Grzegorz Sojda, przedsiębiorca z Łeby, który jest pomysłodawcą projektu. – Będzie to spora atrakcja dla Chińczyków, którzy nam pomagali w tej inwestycji i udostępnili działkę. Warto dodać, że park jest państwowy i stanowi jedną z większych tego typu inwestycji w Chinach – mówi Łebianin.

Oficjalne otwarcie atrakcji zaplanowano na ostatnie dni kwietnia.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.