fot.gk

Ser „Słupski Chłopczyk” będzie wkrótce znowu produkowany – tym razem przez znany zagraniczny koncern. Słupski camembert  jest od prawie 90 lat najsłynniejszym produktem spożywczym miasta i regionu.

fot.gk: Produkcję słynnego sera wznowiono w 2007 r.


Chodzi o jedną z trzech dużych firm zagranicznych, które całkowicie opanowały rynek produkcji serów pleśniowych w Polsce. Władze miasta nie chcą na razie zdradzać szczegółów. – Sprawa wyjaśni się za kilka dni, ale każdy, kto interesuje się produkcją camembertów wie, że w Polsce produkują je tylko Francuzi i Niemcy – uchyla rąbka tajemnicy Przemysław Namysłowski, dyrektor Biura Promocji i Integracji Europejskiej w Słupsku.

fot.gk: Oryginalne pudełko sera produkowanego w Niemczech

Władze Słupska odkupiły prawa do produkcji słynnego sera i używania znaku towarowego, który należał do spadkobierców słynnej słupskiej mleczarni.  W Słupsku ser był produkowany w latach 1925-45. Potem wytwarzany był okazyjnie w okolicach Monachium. Od 2007 r. „Słupskiego Chłopczyka”  produkowała  mała serowarnia w Zielinie. Ser można było kupić w Słupsku i Trójmieście, ale w ubiegłym roku zakończono produkcję, bo była nieopłacalna.

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawe gdzie można go kupić bo w całym Trójmieście nie zauważyłam żeby był w sprzedaży. Pozdrawiam Agnieszka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.