fot. SOK

W czwartek 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w Teatrze Rondo spotkają się ludzie teatru i miłośnicy sztuki scenicznej, aby godnie uczcić swoje święto. Jak nakazuje tradycja, odczytane zostanie orędzie na Dzień Teatru, przypieczętowane uroczystymi toastami ponadto zaproszeni goście zobaczą najnowszy monodram, wyreżyserowany przez Stanisława Miedziewskiego.

fot. SOK
fot. SOK

Wieczór rozpocznie się o godz. 19.00 pokazem monodramu „Od przodu i od tyłu”, w wykonaniu Mateusza Nowaka – aktora świetnie znanego słupskiej publiczności. Przedstawienie, zrealizowane w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublina, powstało na podstawie rozprawy doktorskiej Karola Zbyszewskiego „Niemcewicz od przodu i tyłu”. Treść monodramu skoncentrowana jest wokół XVIII-wiecznej Polski w przededniu jej upadku. W swej pracy Karol Zbyszewski wyśmiewa z równą werwą polityków ze zwalczających się obozów, duchowieństwo, wojsko, nie oszczędzając też króla ani głównego bohatera, autora „Powrotu posła”. Wykpiwa pijaństwo, lenistwo, lekkomyślność, zamiłowanie do pustego frazesu i gestu, dewocję, pieniactwo polityczne i inne przywary, całe społeczeństwo czyniąc w jakimś sensie odpowiedzialnym za klęskę rozbiorów.
Bilety: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy

Po przedstawieniu o godz. 20.00 odczytane zostanie orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku, orędzie adresowane do całego „teatralnego świata” stworzył Brett Bailey – południowoafrykański dramaturg, reżyser, scenograf i twórca instalacji. Swoje prace zogniskowane wokół problemów świata postkolonialnego, realizował w Republice Południowej Afryki, Zimbabwe, Ugandzie, na Haiti, w Demokratycznej Republice Konga, w Wielkiej Brytanii i Europie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.