Zespół Remusowe Skrzaty z Niepublicznej Szkoły w Popowie / fot. Julia Nowak

Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa Popowo oraz Niepubliczna Szkoła w Popowie zapraszają na Biesiadowanie Ukraińsko – Kaszubskie. Impreza odbędzie się 22 marca o godz. 16:00.

mat. prasowe
mat. prasowe

W programie warsztaty ludowe dla uczniów, ukraińsko-kaszubski program artystyczny, a także koncert Chóru Pięciolinia z Linii oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lęborska. Organizatorzy zaplanowali także wspólne biesiadowanie – śpiewanie pieśni ukraińskich i kaszubskich i degustację potraw regionalnych.

Projekt zrealizowano w ramach zadania publicznego Powiatu Lęborskiego i wsparciu Stowarzyszenia Rozwój Sołectwa Popowo.

1 KOMENTARZ

  1. Podoba mi się taka integracja Kaszubów i bliskich nam Ukraińców, którym przyszło, nie z własnej woli, mieszkać na rdzennie kaszubskich ziemiach. Myślę, że w wyniku tragicznej, powojennej historii, Ukraina przyszła do nas. W tym miejscu wspomnę starszą kobietę, bardzo sympatyczną i serdeczną Ukrainkę, mieszkającą w Lęborku. Oprócz tych dobrych cech, które wymieniłem, pamiętam jej piękny ukraiński śpiew. Tyle było w tym uroku, że trudno zapomnieć chwile spędzone w towarzystwie tej prostej, ale bardzo szlachetnej kobiety. Słowiańscy Kaszubi i słowiańscy Ukraińcy zawsze powinni żyć w przyjaźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.