Agnieszka Pałac (archiwum)

W najbliższą niedzielę, 23 marca w Łebie odbędzie się Pomorski Zjazd Morsów. Uczestnicy zanurzając się w zimnych wodach Bałtyku wspólnie pożegnają zimę. Serdecznie zapraszamy!

Agnieszka Pałac (archiwum)
Agnieszka Pałac (archiwum)

Pomorski Zjazd Morsów rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11.00 przy Urzędzie Miasta w Łebie. Stamtąd wszyscy korowodem przejdą ulicami miasta na plaże wschodnią A (przy hotelu Neptun). Na miejscu nastąpi formowanie drużyn, rozgrzewka i wspólna kąpiel. Program przewiduje również okolicznościowe konkursy.

Prekursorem morsowania w Łebie jest p. Wojciech Grabowski. 11 lat temu zainicjował kąpiele w zimnej wodzie i przez wiele lat był w nich osamotniony. Dopiero pod koniec 2011 roku po spotkaniu w bibliotece miejskiej z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łebie, wszystko ruszyło do przodu.

Zimowe kąpiele mają bardzo dużo walorów zdrowotnych. Przede wszystkim uodparniają organizm. Morsy o wiele rzadziej chorują, a ewentualne infekcję przechodzą szybciej i łagodniej. Takie kąpiele poprawiają również wydolność układu sercowo-naczyniowego, mają doskonały wpływ na reumatyzm oraz dodają sił witalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.