Fala oszustw „na wnuczka” w Słupsku. Tylko w tym tygodniu na policję zgłosiły się już trzy poszkodowane osoby. Jedna z kobiet naiwnie oddala oszustom ponad 50 tysięcy złotych.

seniorzy1
fot. sxc.hu

Ofiarami oszustów działających „na wnuczka” padają zawsze osoby w podeszłym wieku. Najczęściej kobiety. Za każdym razem oszuści działają bardzo podobnie.

– Dzwonią do starszych osób przedstawiając się za wnuczkę. Do jednej z mieszkanek Słupska zadzwoniła młoda osoba właśnie tak się przedstawiając. Powiedziała, ze spowodowała wypadek i potrąciła kobietę, która trafiła do szpitala. Teraz pilnie potrzebuje pieniędzy na kaucję, aby nie trafić do więzienia. Staruszka naiwnie przekazała wysłanemu kurierowi 20 tysięcy złotych – mówi podkom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji w Słupsku.

Przestępcy byli tak zuchwali,  że kilka godzin po kradzieży ponownie zwrócili się o pieniądze do tej samej staruszki.

– Oszustka ponownie zadzwoniła informując staruszkę, że potrącana przez nią kobieta zmarła i teraz potrzebuje jeszcze więcej pieniędzy, aby uniknąć więzienia. Staruszka ponownie dała się oszukać przekazując wszystkie swoje oszczędności – relacjonuje podkom. Robert Czerwiński.

Słupszczanka straciła w sumie ponad 50 tysięcy złotych.

Starsze osoby nagabywane są przez oszustów nie tylko telefonicznie. Na jedną z mieszkanek Słupska oszuści zastawili sidła… w cerkwi.

100% – Wojciech Bielecki – sąsiad oszukanej kobiety ( Moja sąsiadkę zaczepiła kobieta w cerkwi. Podając się za znajomą jej syna z Kanady. Oszustka powiedziała staruszce, że właśnie kupuje mieszkanie w Ustce i pilnie potrzebuje pomocy. Kobieta naiwnie zaprosiła oszustke do domu i przekazała jej 1400 euro i 1000 złotych.)

Lektor

Policja apeluje do osób w podeszłym wieku o szczególną ostrożność. Prosi także o natychmiastowe zgłaszanie nawet prób wyłudzenia pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.