fot. DGP

Świńska grypa dotarła na Pomorze. Do szpitali w Słupsku i Gdańsku trafiły już cztery osoby z wirusem AH1N1. Stan mężczyzn, którzy przebywają na słupskim OIOM-ie jest bardzo ciężki.

fot. DGP

Świńską grypę stwierdzono już u czterech osób w naszym regionie. Dwaj mężczyźni leżą w szpitalu w Słupsku, a kolejni dwaj w Gdańsku.  Jeden z pacjentów trafił  już kilka dni temu na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w Słupsku. Drugi słupszczanin przebywał najpierw  na oddziale gruźlicy i chorób płuc.  Teraz także trafił na OIOM. – Stan jednego z pacjentów jest bardzo ciężki – powiedział Ryszard Stus, dyrektor słupskiego szpitala.

Także do jednego z gdańskich szpitali  trafił pacjent z rozległym zapaleniem płuc, u którego stwierdzono zakażenie wirusem AH1N1. Mężczyzna  z Koczały z ciężką niewydolnością oddechową trafił na oddział intensywnej terapii. Świńską grypą zaraził się w Niemczech, gdzie ostatnio pracował. Wcześniej leżał w szpitalu w Bytowie. Dziś chorobę tę stwierdzono u kolejnego gdańskiego pacjenta. Łącznie w słupskim i gdańskim szpitalu przebywa czterech chorych na świńską grypę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.