fot. LOT ŁEBA - Błękitna Kraina

Łebianie dołączyli do ogólnoświatowej akcji uczczenia pamięci o tragicznych wydarzeniach z 2011 roku, które rozegrał się w Japonii. W geście solidarności w rocznicę trzęsienia ziemi, młodzież wypuściła z łebskiej plaży własnoręcznie przygotowane latawce.

fot. LOT ŁEBA - Błękitna Kraina
fot. LOT ŁEBA – Błękitna Kraina

– Aby zapoznać dzieci z tym projektem, w naszym miejscowym gimnazjum młodzież zainteresowana ideą zbudowała wraz z panem Wiesławem Gwizdałą (pomysłodawcą akcji) latawce, które wypuściły na plaży w tym symbolicznym dniu o symbolicznej godzinie – mówi Ewa Horanin, Prezes LOT „Łeba-Błękitna Kraina”.

Akcję po raz pierwszy zorganizował Akihiko Nara, po 11 marca 2011 roku, w czasie gdy straszne tsunami zaatakowało północną część głównej wyspy Japonii. Zginęło 15 884 osób, 2640 (dane na styczeń 2014) uważa się za zaginionych. Porażony tymi faktami autor projektu postanowił żeby świat zauważył jak wiele nieszczęść niesie życie. Wpadł na pomysł, aby młodzież solidaryzując się z pokrzywdzonymi na całym świecie, wypuszczała właśnie w dniu 11 marca o godzinie 14:46 Latawce Nadziei. Latawce dla Japonii są symbolem modlitwy wznoszonej do Boga o dobro, spokój, miłość, nadzieję.

– Do idei przystąpiło już wiele państw, my jako Łebianie jesteśmy pierwsi w Polsce w tym akcie solidarności – dodaje Ewa Horanin.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.