fot. gk

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny  rolnicy coraz intensywniej zaczynają myśleć o nadchodzącym sezonie truskawkowym. 13 marca, o godz.11.00 do Kaszubskiej Oazy Zdrowia na Wichrowych Wzgórzach w Chmielnie, zjadą się producenci, plantatorzy, Stowarzyszenia, Instytucje oraz wszyscy Ci, którym temat „Nowych trendów w uprawie truskawek ‘’ jest szczególnie bliski.

fot. gk
fot. gk

Wybór miejsca na zorganizowanie tej wojewódzkiej Konferencji  nie jest przypadkowy. Powszechnie bowiem wiadomo, że Kaszuby są największym w Polsce zagłębiem truskawkowym , a uprawa owoców na piaszczystych glebach kaszubskich, pozostaje nie bez znaczenia dla ich walorów smakowych. O kaszubską truskawkę zabiegają producenci, eksporterzy i odbiorcy nie tylko z krajów Unii Europejskiej, ale również z Japonii, Kanady, czy USA.

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku organizując powyższą Konferencję wojewódzką, chciałby przekonać plantatorów i rolników do podtrzymywania kultywowanej od wielu lat  tradycji uprawy truskawek w naszym rejonie, a także wskazać  jakie są współczesne trendy w uprawach tych wyjątkowych owoców. Konferencja będzie również doskonałą okazją do zapoznania się z nowoczesnymi technologiami  stosowanymi podczas upraw.

Duże zainteresowanie  konferencją wynika z obecności wysoce wykwalifikowanej kadry wykładowców, wśród których nie zabraknie światowej sławy specjalistów w tej dziedzinie – naukowców z Instytutu Ogrodnictwa: Prof. dr hab. Waldemar Treder, dr hab. Jerzy Lisek. Tematyka wykładów będzie kompleksowa. Prezentowane  będą zagadnienia z zakresu odmian truskawek, systemów i technik upraw, nawadniania, integrowanej ochrony oraz tendencji na europejskim i światowym rynku truskawkowym.

Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, który dokona oficjalnego otwarcia Konferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.