mat. prasowe

Internetowy Teatr Telewizji Polskiej przygotował dla młodzieży w całym kraju kolejny spektakl. Gimnazjaliści mieli okazje obejrzeć kryminał Agathy Christie „Pułapka  na myszy” w reżyserii Olgi Lipińskiej.

mat. prasowe
mat. prasowe

Za pomocą łączy internetowych spektakl Teatru Telewizji „Pułapka na myszy” w reżyserii Olgi Lipińskiej oglądali między innymi uczniowie Gimnazjum nr 3 w Słupsku. Możliwość obejrzenia niezwykle dowcipnego i trzymającego w napięciu kryminału, a do tego jeszcze w czasie lekcji, zachwyciła wszystkich.

– Fajnie, że nie jesteśmy teraz na lekcji, ale jestem też bardzo ciekawa jaki będzie spektakl – mówiła Klaudia Galas, uczennica. – Dobrze jest obejrzeć coś innego. Chociaż to nie to samo co obejrzenie jak grają aktorzy na żywo – dodał Marcin Lipiński.

Gimnazjaliści ze Słupska  przyznają, że rzadko bywają w teatrze. Tym bardziej spodobał im się pomysł, aby to teatr przyszedł do nich. – Chodzę do teatru tylko z klasą. Pomysł oglądania teatru telewizji w szkole bardzo mi się podoba ponieważ w domu z rodzicami dość często oglądamy spektakle teatru telewizji – mówi Sara Kędzierska.

Uczestniczenie w spektaklu internetowego teatru telewizji to jednak nie tylko rozrywka ale przede wszystkim nauka.

 – Po każdym spektaklu uczniowie mają obowiązek napisać recenzje. Umiejętność jej pisania przyda się im nie tylko podczas egzaminów gimnazjalnych, ale także podczas matury – stwierdza Mariusz Domański, dyr. Gimnazjum nr 3 w Słupsku.

Tylko na Pomorzu spektakl Teatru Telewizji obejrzało ponad trzy tysiące gimnazjalistów z blisko 50 szkół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.