Rewitalizacja śródmieścia Wejherowa. / fot. GK

W Wejherowie ruszył kolejny etap  przebudowy ul. Wałowej, która  zostanie zmodernizowana aż do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Inwestycja będzie kosztować 6 mln zł, a połowę tej kwoty miasto otrzymało ze środków unijnych.

– W tej kadencji chcieliśmy zdobyć jak najwięcej środków unijnych, które zostaną wykorzystane na różne inwestycje w Wejherowie. I to się udało. Mieszkańcy Wejherowa już z tego korzystają – podkreślił Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

W ramach rewitalizacji zostanie wykonana sieć kanalizacji deszczowej, nowa nawierzchnia o wysokim standardzie z granitu, a także oświetlenie.

Rewitalizacja śródmieścia Wejherowa. / fot. GK

– Jednocześnie Pewik, gazownia i inni gestorzy sieci będą wykonywali prace na swoich sieciach. Będzie to kompleksowa przebudowa – wyjaśnia Wojciech Kozłowski, zastępca prezydenta miasta. – Zadanie będzie kosztowało  ponad 5,8 mln zł, z czego 50% kosztów zostanie opłaconych z UE. Roboty zakończą się w przyszłym roku. W tym roku zrealizujemy tyle, ile pozwoli nam  pogoda. Chciałbym, żeby udało się wykonać odcinek przynajmniej do ul Puckiej, albo Północnej. Dojazd do tej budowy nie będzie się odbywał od ul. Rzeźnickiej i nowego parkingu, ale od strony nie wyremontowanej ul. Wałowej, by nie niszczyć pracy, która została już wykonana – dodaje wiceprezydent.

W grudniu zeszłego roku miasto oddało do użytku pierwszą część ul. Wałowej i terenów przyległych. Został wtedy wykonany parking, fragment ulicy, plac zabaw, także ul. Północna i ul. Dąbrowskiego. Tamto zadanie kosztowało 9 mln zł i też w połowie zostało finansowane ze środków unijnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.