fot. Michał Słupczewski / UM Słupsk

Od początku trwania obecnej kadencji Rady Miejskiej w Słupsku doszło do kilku zmian w ławie miejskich rajców. Jedni odchodzili z powodu prowadzenia działalności na mieniu gminnym, część odeszła argumentując problemami zdrowotnymi, a jeszcze inni odeszli ze słupskiego magistratu z powodu? Do dziś nie wiadomo jakiego. A jeszcze inna grupa nie chce przyjąć mandatu wcale.

fot. Michał Słupczewski / UM Słupsk
fot. Michał Słupczewski / UM Słupsk

Przypomnijmy. Na samym początku obecnej kadencji z funkcji radnego zrezygnował Dariusz Szyca, który odszedł z powodu prowadzenia działalności na mieniu gminnym. Taka konfiguracja na liście wyborczej PO doprowadziła do objęcia mandatu przez Bernadettę Lewicką. Po krótkim czasie z mandatu zrezygnował także Romuald Detmer reprezentujący SLD, przyczyną odejścia było skłamanie w oświadczeniu lustracyjnym. W jego miejsce weszła następna osoba z listy, czyli Marcin Kobyliński. W marcu 2013 roku raz jeszcze doszło do zmiany w składzie klubu radnych PO, Karolina Cetera zrezygnowała z powodu spraw osobistych. W miejsce radnej pierwszeństwo do objęcia mandatu przysługiwało Arkadiuszowi Lewnie, odmówił przyjęci mandatu z powodu prowadzenia działalności na mieniu gminnym. Mandat powędrował do Macieja Maraszkiewicza. Po zwichrowaniach w PO i SLD przyszedł czas na komitet Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej. Elżbieta Pardo sprawująca funkcję miejskiej radnej prawie trzy lata wyprowadziła się z miasta i w jej miejsce wszedł Piotr Knut.

W styczniu 2014 roku do biura rady miejskiej w Słupsku wpłynął wniosek o rezygnacji z mandatu Andrzeja Watemborskiego reprezentującego komitet Danileckiej-Wojewódzkiej. W tym przypadku sprawa wydaję się trudna, bo nikt nie chce przyjąć mandatu po ex radnym. Przyjęcia mandatu odmówili: Bożena Hołowienko ( w wyborach uzyskała 140 głosów), Zbigniew Bałbatum ( w wyborach uzyskał 109 głosów) oraz Urszula Wyrwa ( w wyborach uzyskała 67 głosów). Taka konfiguracja pozwala, aby radnym został Paweł Lewandowski, obecnie wicewójt gminy Damnica. Gdyby mandat przyjął, musiałyby zrezygnować z funkcji w gminie. Co zrobi Paweł Lewandowski? Dowiemy się w najbliższym czasie.

Na początku lutego bieżącego roku z mandatu zrezygnowała Krystyna Danilecka-Wojewódzka, argumentując swoje odejście problemami zdrowotnymi. Tym razem chętny do objęcia wakatu po radnej wyraża zgodę, jest nim Kazimierz Czyż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.