fot. Wikipedia

Na wczorajszej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie Familijnego Słupska. Program zakłada wprowadzenie szereg ulg dla rodzin wychowujących troje lub więcej dzieci.

fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Program Familijny Słupsk jest pierwszą kompleksową propozycją wsparcia rodzin – niezależnie od ich wielkości oraz statusu materialnego. Ma on charakter przekrojowy. Łączy w sobie zarówno działania ze sfery edukacji, kultury, sportu, jak i pomocy społecznej. Istotą projektu jest integracja działań wszystkich podmiotów publicznych, społecznych i prywatnych, których istotą jest prowadzenie różnej działalności na rzecz dzieci i rodziców.

Ważnym elementem projektu jest m.in. zmiana w sposobie formułowania oferty przez placówki miejskie tak, by oferowały one zajęcia nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla ich rodziców i opiekunów. To działanie służyć ma wspólnemu spędzania czasu wolnego.

– Projekt powstał we współpracy wielu radnych bez względu na przynależność partyjną. Ma duży potencjał rozwoju dzięki angażowaniu partnerów zewnętrznych – m. in. organizacji pozarządowych i podmiotów prywatnych. To wstęp do budowania przyjaznego rodzinie miasta oraz partnerstwa publiczno-społeczno-prywatnego, dlatego nie warto wspominać o jakichkolwiek problemach związanych z jego przyjęciem. Ważne, że wczoraj podjęta została decyzja o jego przyjęciu – mówi Beata Chrzanowska, szefowa klubu radnych PO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.