fot. sxc.hu

12 kwietnia rusza pierwsza z czterech edycji Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2014. Zapisy już trwają. To propozycja dla biegaczy, którzy chcą urozmaicić  kalendarz startowy, a jednocześnie wzbogacić swoje treningi.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Kolejne zawody cyklu zaplanowano 17 maja, 14 czerwca i 26 lipca. Skierowane są nie tylko do biegaczy, ale i osób uprawiających nordic walking. Trasę wyznaczono w okolicach Pustek Cisowskich, a start usytuowany jest niedaleko Szkoły Podstawowej nr 16 na ulicy Chabrowej. Jedna pętla liczy 5 kilometrów i 250 metrów, a zawodnicy mogą zdecydować czy pokonają ją jedno- czy dwukrotnie.

– Można powiedzieć, że wywodzimy się z lasu gdyż trenujemy biegi przełajowe – mówi Marcin Richert z UKS ORKA Gdynia. – Zainspirowali nas znajomi z Krakowa, którzy podobne zawody zorganizowali w zeszłym roku. Tam startuje już 400 osób. Dlatego postanowiliśmy przygotować podobną trasę w Gdyni. Szukaliśmy alternatywy dla biegaczy, tak zwanych asfaltowych – dodaje.

Dla tych, którzy wątpią, że nad morzem da się zorganizować bieg górski argumentem niech będzie suma przewyższeń – na dystansie jednej pętli jest to 200 metrów.

Opłaty za każdy bieg, w zależności od terminu zgłoszenia wynoszą 20, 25 i 30  złotych. Można także w cenie promocyjnej zapłacić z góry 60 złotych za cztery starty. Więcej informacji na stronie www.biegigorskiegdynia.pl.

Choć zawody jeszcze się nie odbyły, już spotkały się z uznaniem światka biegowego. Ostatni, lipcowy start został włączony do Ligi Biegów Górskich, organizowanej w ramach Festiwalu Biegowego. Finał tej prestiżowej imprezy odbędzie się na początku września, w Krynicy-Zdrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.