fot. GK

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejny wykład z historii sztuki, który odbędzie się w sobotę, 22 lutego 2014 roku, o godz. 10.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.Poświęcony on będzie słupskiej kolekcji dzieł Witkacego.

fot. GK
fot. GK

Na przykładzie prac eksponowanych na wystawie stałej przedstawiona zostanie historia kolekcji, ze szczególnym zwróceniem uwagi na związki artysty z osobami portretowanymi. Wykład poprowadzi Beata Zgodzińska (kustosz kolekcji dzieł Witkacego zgromadzonej w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku).

Miłośnikom twórczości Witkacego polecamy imprezy, które odbędą się w Teatrze Rondo Słupskiego Ośrodka Kultury w sobotę i niedzielę, 22 i 23 lutego, o godz. 19.00. Będą to „Imitacje. Wieczór ekscentryczny na urodziny Stanisława Ignacego Witkiewicza nr 16” – wspólne dzieło Teatru Rondo oraz grupy Witkacy Cacy Cacy. Pomysł i realizacja wieczoru to także dzieło duetu: Stanisław Miedziewski i Hubert Gendig Kompozycję dla przedstawienia stworzył Bartosz Kieresiński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.