KPP Lębork

Dziś rano doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych w okolicach Lęborka. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych.

KPP Lębork
KPP Lębork

W środę przed godziną 6.00 rano doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej W214 w miejscowości Osowiec. Dwa pojazdy vw bora i renault megane zderzyły się czołowo. Droga przez ponad godzinę była zamknięta. Po wykonaniu wstępnych czynności policjanci przywrócili ruch na drodze i przepuszczali pojazdy wahadłowo. Kierowca renault 58-letni mieszkaniec gm. Cewice uczestnik wypadku w Osowcu odniósł tylko liczne stłuczenia natomiast jego pasażerka 54-letnia kobieta doznała złamania kości krzyżowej i pozostała na obserwacji w szpitalu. Jak wstępnie ustalili policjanci sprawcą wypadku był 25-letni kierowca vw bora, który nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków atmosferycznych. Ostateczny opis wypadku, jego skutki i sprawcę wskaże opinia biegłego. Na miejscu zdarzenia jeszcze kilka godzi pracowali policjanci zabezpieczając miejsce i wykonując oględziny.

Rano doszło też do drugiego zdarzenia drogowego pomiędzy Białogardą a Wickiem. Kierująca nissanem almerą, 42-letnia mieszkanka gm. Wicko uderzyła w drzewo. W wyniku uderzenia doznała złamania kości miednicy. W tym przypadku zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa gdyż kobieta jechała sama, własnym pojazdem. Grozi jej grzywna. Według ustaleń policji kierująca nissanem jadąc w kierunku Łeby, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w drzewo. Droga w miejscu tego zdarzenia była nieprzejezdna przez ponad 2 godziny.

Policja apeluje do kierowców, aby przed wyjazdem sprawdzili stan nawierzchni i dostosowali technikę oraz prędkość jazdy do warunków atmosferycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.