fot. Wikipedia

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zlikwidowali plantację marihuany znajdującą się w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Damnica. Śledczy zabezpieczyli 212 sadzonek konopi, z których można by było uzyskać co najmniej 5 kg narkotyku.

fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Policyjna akcja miała miejsce we czwartek w jednej z miejscowości w gminie Damnica. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli do domu jednorodzinnego, gdzie jak wynikało z policyjnych ustaleń zorganizowano plantację marihuany. Podczas przeszukania, na poddaszu domu funkcjonariusze znaleźli w pełni zautomatyzowaną uprawę konopi indyjskich. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w sztuczne naświetlanie, nawadnianie i wentylację. Śledczy zabezpieczyli 212 sadzonek krzaków konopi indyjskich, z których można by było uzyskać co najmniej 5 kg suszu o wartości 100 tys. zł. Okazało się również, że 41-latek do uprawy roślin używał energii elektrycznej, za którą nie płacił. Wykorzystując nielegalne przyłącze, zasilał w ten sposób urządzenia służące do pielęgnacji konopi. Zebrane krzewy zostaną teraz poddane ekspertyzie, a następnie zniszczone. 41-latek trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące uprawy marihuany.

41-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.