fot. pomorskisport.eu

W Żukowie odbyło się I Pomorskie Forum Sportu i Rekreacji pn „Rola sportu i rekreacji w życiu społecznym”. Do Żukowa zjechali ludzie sportu z różnych stron województwa Pomorskiego, byli wśród nich m.in.: samorządowcy, działacze sportowi, trenerzy, sportowcy, przedsiębiorcy oraz media.

fot. pomorskisport.eu
fot. pomorskisport.eu

Celem Forum była wymiana poglądów oraz doświadczeń  w zakresie  organizacji i promocji sportu masowego. Jest dużo sprawdzonych wzorców postępowania w tym zakresie na zachodzie Europy, a szczególnie w Skandynawii. W czasach licznych chorób cywilizacyjnych:  stresu, nadwagi, nadciśnienia oraz  starzejącego się społeczeństwa, sport  i rekreacja są najlepszymi, sprawdzonymi metodami na szczęśliwe i zdrowe życie.

Jan Górski przedstawił koncepcję rozwoju piłki nożnej w oparciu o Regionalną Ligę Piłki Nożnej „6”, która rozgrywana jest w ośmiu kategoriach wiekowych. W ubiegłym roku w dwóch powiatach: gdańskim i kartuskim uczestniczyło w rozgrywkach 69 drużyn piłkarskich. W bieżącym roku planuje się jej dalszy rozwój, organizatorzy planują włączyć do ligi kolejne powiaty.

Kwiatami oraz gromkimi brawami doceniono pomysłodawcę oraz organizatora cyklu biegów Kaszuby Biegają – Henryka Miotk, obecny na forum wielokrotny mistrz Polski Łukasz Kujawski w biegach podkreślił wyjątkowość imprezy oraz jej rozmach. Obiecał wziąć  udział w większości biegów II edycji KB.

Dyrektor Miotk  korzystając z okazji przedstawił zgromadzonym formułę przebiegu II edycji KB, która składać się będzie z 10 biegów, w dziesięciu gminach oraz  pięciu powiatach. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 120 km. Główna nagroda będzie wynosić 2000 zł.

Bardzo ciekawą koncepcję rozwoju sportu i  rekreacji w Gminie Wejherowo przedstawił radny Gminy Wejherowo Wojciech Kuziel.

Przedstawiono również historię oraz propozycję rozwoju kaszubskiej gry karcianej „Baszka”. Baszka za sprawą organizowanych  dużych imprez tj. m.in.: Mistrzostw  Polski, Mistrzostw Europy  dynamicznie się rozwija. Sportowa odmiana Baśki ma już dziesięcioletnią tradycję. Najlepszym baśkarzem mijającej dekady był Robert Regliński reprezentujący Bazuny Żukowo.

Organizatorami Forum było Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Pomorski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Pomorski Sport.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.