Fot. AFP

Papież Franciszek jako lecący Superman niosący „valores”, czyli wartości. Taki mural pojawił się na ulicy w Watykanie. Zdjęcie zabawnego malowidła ściennego zamieszczono na jednym z watykańskich profili na Twitterze, co należy uznać za wyraz uznania dla tej inicjatywy – piszą włoscy komentatorzy.

Fot. AFP
Fot. AFP

„Pokazujemy wam graffiti znalezione na rzymskiej ulicy niedaleko Watykanu” – tak zdjęcie muralu podpisano na profilu Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu na popularnym portalu społecznościowym.

Malowidło znajduje się na znanej uliczce Borgo Pio tuż koło placu Świętego Piotra, odwiedzanej codziennie przez tysiące pielgrzymów.

Franciszek przedstawiony został w typowej pozie Supermana z łopoczącą białą peleryną na sutannie, z wyciągniętą prawą ręką zaciśniętą w pięść. W lewej trzyma czarną teczkę, podobną do tej, z którą podróżuje. Na teczce widnieje napis: „valores”, czyli „wartości”. Wystaje zaś z niej kawałek szalika w barwach drużyny piłkarskiej San Lorenzo z Buenos Aires, której obecny papież jest fanem od lat.

Autor malowidła podpisał się na pelerynie papieża- Supermana. To Maupal, który – jak wyjaśniła włoska prasa – stworzył wiele ściennych malowideł w Rzymie.

Niecodzienny papieski wizerunek stał się natychmiast szeroko komentowanym przebojem wśród internautów. Dominują przychylne, pełne sympatii oceny. Nikt – jak zauważył dziennik „Il Messaggero” – nie mówi o wandalizmie.

Źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.