Fot. ehf-euro / Ostoja polskiej reprezentacji Sławomir Szmal.

W dniach 6-8 stycznia w Hali Widowisko-Sportowej Gdynia rozgrywany będzie Turniej Noworoczny piłkarzy ręcznych. Obok reprezentacji Polski wystąpią w nim jeszcze drużyny narodowe Węgrów, Słowaków i Czechów. Dwie pierwsze razem z Polską od 13. stycznia uczestniczyć będą w mistrzostwach świata rozgrywanych w Szwecji, a gdyński turniej jest ich ostatnią szansą do sprawdzenia formy.

Szczypiorniści dowodzeni przez trenera Bogdana Wentę ostatnich kilka dni spędzili w Cetniewie, w Centralnym Ośrodku Sportu, gdzie szlifowali formę na mistrzostwa, które już niebawem rozpoczną się w Skandynawii. W Polakach upatruje się jednych z faworytów do zdobycia medalu. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bowiem biało-czerwoni grą w dwóch poprzednich mundialach udowodnili, że należą do ścisłej światowej czołówki. W 2007 roku w Niemczech zdobyli wicemistrzostwo świata, a dwa lata później w turnieju rozgrywanym w Chorwacji ich łupem padł brązowy medal.

Fot. ehf-euro / Ostoja polskiej reprezentacji Sławomir Szmal.

Podczas pierwszego dnia Turnieju Noworocznego podopieczni trenera Wenty będą mieli okazję zmierzyć się ze Słowakami z którymi 8 dni później spotkają się w Goeteborgu w meczu inaugurującym zmagania w mistrzostwach. W piątek zagrają z Czechami, a na zakończenie turnieju z Węgrami.

Rywale Polaków są wymagający, dlatego należy się spodziewać emocjonujących spotkań tym bardziej, że dla sztabu szkoleniowego biało-czerwonych będzie to ostatnia okazja do obejrzenia wszystkich 23 powołanych na zgrupowanie zawodników spośród których na mistrzostwa pojedzie najlepsza szesnastka.

Największą gwiazdą wśród przeciwników wydaje się być Czech Filip Jicha, przez wielu ekspertów uważany za najlepszego piłkarza ręcznego świata. Potężny leworozgrywający na co dzień broni barw niemieckiego THW Kiel z którym w zeszłym roku sięgnął zarówno po mistrzostwo Niemiec jak i puchar Ligi Mistrzów.

Relację z wszystkich spotkań gdyńskiego turnieju przeprowadzi Polsat Sport.

06.01.2011 r.

Węgry – Czechy 18:00

Polska – Słowacja 20:30

7.01.2011 r.

Węgry – Słowacja 18:00

Polska – Czechy 20:30

8.01.2011r.

Słowacja – Czechy 13:00

Polska – Węgry 15:15

Więcej o zbliżających się mistrzostwach przeczytasz na www.handball2011.pl