fot. Sławomir Łukaszuk

W miniony piątek w budynku dawnego ZWAR-u odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Lęborka dot. uchwalonego niedawno przez Radę Miasta Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie poprowadzili Arkadiusz Mielewczyk oraz Marek Piotrowski.

fot. Sławomir Łukaszuk
fot. Sławomir Łukaszuk

Przybyli mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z ideą projektu. W trakcie prezentacji prowadzący omówili zadania własne gminy, których mogą dotyczyć składane wnioski, sposób wypełniania formularzy oraz zasady głosowania na poszczególne projekty. Ponadto zaprezentowane zostały przykładowe pomysły, które już zostały zrealizowane lub są w trakcie realizacji w innych miastach.

Szczegółowe kwestie związane z tą  uchwałą (harmonogram, termin głosowania itp.) zostaną doprecyzowane w regulaminie, który przygotowuje Burmistrz Miasta.

– Cieszę się, że lęborczanie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Jestem przekonany iż udało nam się zarazić ich tą ideą i rozjaśnić wiele niejasności. Tak naprawdę procedura nie jest specjalnie skomplikowana i mieszkańcy nie powinni mieć problemów aby przez nią  przebrnąć – komentuje Arkadiusz Mielewczyk, pomysłodawca lęborskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Dominują tematy infrastrukturalne: chodniki, oświetlenie, mała architektura. Osobiście liczę na to, że wpłynie sporo wniosków na mniejsze niż 200 tys. zł kwoty, a tym samym skutki wprowadzenia tej idei będą realnie odczuwalne dla większości mieszkańców naszego miasta – dodaje Marek Piotrowski.

Organizatorzy spotkania zachęcają do kontaktu pod adresem mailowym budzetobywatelski@gmail.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.