fot. archiwum

Znakomite wieści przyszły do nas z Horyńca-Zdroju, gdzie od 23 do 26 stycznia odbywała się 35. Ogólnopolska Biesiada Teatralna. Jury zauważyło znakomitą pracę artystyczną dwójki reżyserów związanych z Teatrem Rondo, nagradzając spektakle stworzone przez Magdalenę Płanetę i Stanisława Miedziewskiego.

fot. archiwum
fot. archiwum

Przedstawienie „Pan Baj i zaczarowana katarynka” Teatru Planeta M, wyreżyserowane przez Magdalenę Płanetę – aktorkę, reżyserkę i instruktorkę teatralną w O.T. Rondo, otrzymało nagrodę specjalną – Różę Horyniecką. Sam spektakl od swojej premiery 1 grudnia 2014 w Teatrze Rondo, prezentowany był już w Słupsku kilkakrotnie, podczas spotkań Studia Młodego Widza, każdorazowo wypełniając sale publicznością.

Jury horynieckiego konkursu nagrodziło też przedstawienie Stanisława Miedziewskiego, przygotowane przez, świetnie znany w Słupsku – kielecki Teatr Ecce Homo. Za rolę w „Orfeuszu i Eurydyce” na motywach poematu Czesława Miłosza Brązową Misę przyznano Agacie Orłowskiej.

Ogólnopolska Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju to jeden z najstarszych w Polsce festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju teatry amatorskie. Jury konkursu składa się ze znanych aktorów, reżyserów i krytyków teatralnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.