fot. KMP Słupsk

Atakujące w sieci wirusy, wszechobecna przemoc i cyberprzemoc oraz mit internetowej anonimowości były głównymi zagadnieniami spotkania Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z uczniami I go Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Praktycznie każdy w swoim mieszkaniu posiada komputer z podłączeniem do Internetu. Wykorzystanie go do celów edukacyjnych i rozrywkowych to tylko część jego możliwości. Powszechnym obecnie jest robienie przez Internet zakupów, i komunikowanie się z innymi osobami. Ten i inne aspekty także poruszano na spotkaniu policjantów z uczniami I Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku.

Mł. asp. Jacek Pardo z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku jest koordynatorem nowopowstałego „Zespołu do walki z cyberprzestepczością”. We czwartek na spotkaniu z licealistami poruszał zagrożenia jakie niesie za sobą niewłaściwie korzystanie z Internetu. Okno na świat jakim jest sieć internetowa w przypadku lekkomyślnego korzystania z niego, czasem może stać się przyczyną kłopotów i problemów. Śledczy podczas tej lekcji radził jak zabezpieczyć swój komputer przed ingerencją hackerów z zewnątrz.

Ważnym elementem spotkania była dyskusja z uczniami o braku ich anonimowości w sieci. Zwracając licealistom uwagę na wartość i odpowiedzialność za pisane w sieci słowo, przedstawiano przykłady zupełnie nowego i powszechnego zjawiska jakim jest cyberprzemoc. Te zagadnienia miały uświadomić uczniom konsekwencje prawne nieodpowiedzialnego korzystania z sieci.

Tuż po feriach planowane jest kolejne spotkanie z uczniami tej i innych szkół gdzie tematem będzie „cyberprzemoc i cyberprzestępczość”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.