fot arch

Bliskie i niezbędne nam chociażby przez sieć kiosków i saloników prasowych i salonów klubów „empik” odwiedzanych codziennie przez nas dla dokonywania zakupów wielu podręcznych artykułów takich jak wszelkiego rodzaju wydawnictw w tym prasy, wydawnictw muzycznych i fonograficznych oraz wyrobów tytoniowych, środków czystości, biletów komunikacyjnych…a ostatnio także zakupu słodyczy, napojów, możliwości dokonywania wpłat za rachunki i usług… pocztowych m.in. dla potrzeb klientów Allegro.

fot arch
fot arch

Jest to oczywiście Przedsiębiorstwo „RUCH” , które obchodzi 95 lecie działalności.

Życząc Jubilatowi dalszego rozwoju, prezentuje parę zdjęć i tekst informującego o historii i dniu dzisiejszym tej Firmy.

Ten od zawsze pozytywny wizerunek „Ruchu” i jego osiągnięcia tworzyli przez te lata tworzyli pracujący w nim ludzie…oddani temu, co robią …i to na każdym stanowisku, od kierownictwa do bezpośredniego sprzedawcy- kolportera, a także na historycznej przestrzeni od założycieli Firmy w 1918 roku po współczesny jej zarząd i właścicieli.

„Ruch” przeszedł przez te lata różne formy organizacji od spółki Polskiego Towarzystwa Księgarni Kolejowych „Ruch” poprzez status spółki państwowej w okresie PRL a w 2010 roku stał się na powrót przedsiębiorstwem prywatnym wchodzącym na zasadach partnerskich w skład międzynarodowej spółki amerykańskiej Eton Park.

Ta historia Ruchu została spisana i wydana została w postaci okolicznościowego albumu, wydanego na godnym jubileuszu papierze i formie edytorskiej.

Album ten m.in. trafił w okresie Świąt Bożego Narodzenia, jako swoiste podziękowanie Zarządu Ruch SA i prezent pod „świąteczną choinkę” do wszystkich liniowych pracowników Firmy. W dołączonym podziękowaniu dla pracowników za lata współtworzenia siły i sukcesów Spółki jej prezes zarządu Igor Chalupec – napisał: „… Sukces każdego przedsięwzięcia budowany jest przez ludzi pracujących na jego powodzenie. Byliście z nami w czasie kilkudziesięcioletniej historii RUCHu każdego dnia reprezentujecie naszą Firmę w oczach milionów klientów. Wymaga to zaangażowani, wiary w powodzenie naszego przedsięwzięcia oraz poczucia lojalności i integracji z RUCHem…”

Jednym z tych zasłużonych liniowych pracowników Firmy, do której trafił ten album i słowa podziękowania jest pani Elżbieta Bonat, która prowadzi punkt Ruchu w Słupsku przy zbiegu ulic Batorego i 3 Maja. Znana i lubiana przez nas ( ja także jestem klientem punktu) pani Ela jest pracownikiem RUCHu …27 lat. Jej przykład długoletniego i zaangażowanego związania z Firmą najlepiej pokazuje ( a takich przypadków pracowniczych w tej Firmie jest sporo) pokazuje, jaką drogą należy iść by osiągnąć wysoką markę, która przez takich pracowników jak w/w została dzięki ich oddaniu wypracowana.

Nie byłoby dzisiejszego sukcesu i Firmy w ogóle gdyby nie jej założyciele, którzy mozolnie i oddanie i sprawnie potrafili z niczego przez zbudować fundamenty pod jej dzisiejszą siłę. Połączone w jedność dwa różne temperamenty i wizje jej założycieli Jakuba Mortkowicza – księgarza i Jana Stanisława Gebethera – wydawcy wydającego wielkich pisarzy, ale i także tych pomniejszych, ale trafiających swym pisarstwem w gusta masowego czytelnika zaowocowała wspólnotą idei stworzenia przez nich tej Spółki, żywej, …która oferowała powszechny dostęp do wydawnictw na tyle szeroki i codzienny, iż mogli ją nazwać Ruchem.

Podobnie dzisiejsi właściciele spółki idąc z postępem rozwoju mediów i zapotrzebowaniem tworzą z powodzeniem tworzą nowoczesny rynek dystrybucji, współczesnych treści będących przedmiotem zapotrzebowania cywilizacyjnego…społecznego.

Takie podejście do organizacji rynku opartego na codziennym i szerokim zadość czynieniu dla jego dystrybucyjnych wymagań, gwarantuje RUCHowi, co najmniej drugie tyle lat obecności, rozwoju i trwania wśród nas.

Czego wszystkim – nie tylko pracownikom Firmy, ale nam odbiorcom i klientom życzę. /tz/

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.