fot. GK

W najbliższy wtorek 7 stycznia o godz. 19.00 na deskach Teatru Rondo zobaczymy dwie gwiazdy muzyki, świetnie znane słupskiej publiczności. Grażyna Auguścik jedna z najlepszych wokalistek jazzowych na świecie, rekomendować będzie miłośnikom muzyki wschodzącą, młodą gwiazdę słupskiej sceny wokalnej – Aleksandrę Hulecką.

fot. GK
fot. GK

Wtorkowe spotkanie to inauguracja Salonu Artystycznych Rekomendacji, wspólnego projektu przygotowanego w kooperacji: Słupskiego Ośrodka Kultury, Młodzieżowego Centrum Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury i Związku Literatów Polskich. Ideą spotkań jest prezentacja talentu młodych, lokalnych artystów przez twórców uznanych i znaczących dla różnych dziedzin aktywności artystycznej. W ramach spotkań, regularnie prezentowani będą wokaliści, pisarze, plastycy i inni, których twórczość i talent choć jeszcze mało znany, wart jest uwagi i zainteresowania publiczności.

Wieczór pierwszy upłynie pod znakiem piosenki. Na scenie zobaczymy Grażynę Auguścik, artystkę której wielka światowa kariera rozpoczęła się w Słupsku. U jej boku wystąpi Aleksandra Hulecka, której kariera właśnie się zaczyna, a swoje pierwsze kroki stawia pod okiem instruktorów Słupskiego Ośrodka Kultury, gdzie prezentując się na Otwartej Scenie SOK zdążyła już zachwycić publiczność, talentem nad wyraz dojrzałym dla tak młodej osoby.

Aleksandra Hulecka jest uczennicą zaledwie trzeciej klasy gimnazjum, a jej głos zdążył już zadziwić jurorów na wielu konkursach i przeglądach wokalnych w całej Polsce. Można wręcz powiedzieć, że to swoisty fenomen muzyczny. Każdy kto widział na scenie Aleksandrę może potwierdzić nie tylko niezwykły talent i wrodzone zdolności, lecz także wielką pracę i dyscyplinę tak niespotykaną u młodej artystki. Aleksandra Hulecka ma wszystkie zadatki aby stać się w najbliższych latach gwiazdą polskiej sceny muzycznej.

Grażyna Auguścik obecnie na stałe mieszkająca w Chicago jest jedną z najciekawszych wokalistek jazzowych występujących na współczesnej muzycznej scenie. Słynie z własnego, rozpoznawalnego stylu interpretacji wokalnej. Jest absolwentką elitarnej Berklee College of Music w Bostonie. Nagrała, wyprodukowała i wydała do tej pory czternaście płyt solowych, co najmniej drugie tyle jako gość, a kolejne to remixy z wykorzystaniem jej głosu. Ostatni raz słupszczanie mogli usłyszeć Grażynę Auguścik w listopadzie 2012 roku, gdy na niezwykłym koncercie, dla wypełnionej po brzegi sali Słupskiego Ośrodka Kultury, inaugurowała trasę koncertową promującą płytę „Man behind the sun – songs of Nick Drake”.

Bilety: 10 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.