GK

Tworzenie przyjaznej przestrzeni do dzielenia się muzycznymi pasjami, to zasadnicza idea Klubu Czarnego Krążka. Zachęcamy pasjonatów rocka na kolejne wspólne muzyczne spotkanie, które odbędzie się 10 stycznia o godz. 17.00 w Klubie Czarnego Krążka w słupskiej bibliotece. 

GK
GK

Gościem specjalnym tym razem będzie Andras Asztalos, który zaprezentuje sporo muzyki znad Dunaju z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Podobnie jak w Polsce tak i na Węgrzech był to okres narodzin tak zwanej muzyki młodzieżowej, ale i rozkwitu progresywnej muzyki rockowej.

Mimo trwającej jeszcze zimnej wojny między Wschodem a Zachodem oraz różnorakich trudności stwarzanych przez władzę, muzyka rockowa na Węgrzech w stosunkowo krótkim czasie przeszła niebywałą drogę i w latach 70. osiągnęła swój wiek dojrzały. Porywający rock w wykonaniu Locomotiv GT, dojrzały jazz-rock zespołu Syrius, czy rock progresywny Nonstop, Skorpió oraz Mini stanowią najlepszy okres rocka ponadczasowego i nie uznającego geograficznych bądź ideologicznych granic.

Będzie też szansa na odsłuchiwanie „starych” płyt analogowych z prywatnych kolekcji oraz kolekcji Działu Multimedialnego. Pół godziny przed rozpoczęciem spotkania klubowicze mogą między sobą nieodpłatnie wymieniać płyty czy inne nośniki dźwięku oraz sprzęt grający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.