Marynarka Wojenna RP
Następują duże zmiany w kierowaniu Marynarką Wojenną w Gdyni. Dowództwo przenosi się do Warszawy. Reforma wchodzi z dniem 1 stycznia.
Marynarka Wojenna RP
Marynarka Wojenna RP
Dziś o godzinie 13.00 w Porcie Wojennym w Gdyni Oksywiu rozpoczną się uroczystości inaugurujące zmiany w polskiej Marynarce Wojennej. Od stycznia bowiem obowiązki kierowania siłami morskimi przejmie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie. Zacznie także działalność Inspektorat MW, którego zadania polegać będą głównie na przygotowaniu zespołów okrętów i ich załóg do działań w ramach Centrum Operacji Morskich w Gdyni. Reformę wojskową uchwalił w tym roku Sejm.

Podczas dzisiejszej uroczystości Kontradmirał Marian Ambroziak, który dowodził 3 Flotyllą Okrętów od czerwca 2012 roku, przekaże jednostkę kmdr Mirosławowi Mordelowi. Kontradmirał Marian Ambroziak obejmie teraz stanowisko Zastępcy Szefa Inspektoratu/Szefa Zarządu Morskiego w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie.

W związku ze zmianami w siłach zbrojnych rozformowany zostanie również Wydział Prasowy Dowództwa MW. Przestanie także funkcjonować strona internetowa Marynarki Wojennej, jednakże cały czas będzie dostępne jej archiwum, aby można było zapoznać się z działalnością polskiej floty wojennej z poprzednich lat.

Zmiany – takie jak w dowództwie MW – zachodzą obecnie również w dowództwach Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych i Wojsk Specjalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.