fot. Urząd Morski

Sztorm o sile 9-10 stopni w skali Beauforta w porywach do 11, który szalał przez kilka dni nad polskim wybrzeżem, spowodował straty wyceniane przez Urząd Morski w Słupsku na 22 miliony złotych.

fot. Urząd Morski
fot. Urząd Morski

W pasie nadmorskim naliczono 2280 sztuk połamanych i wyrwanych drzew. Stwierdzono również uszkodzenie lub zniszczenie 23 zjazdów technicznych na plaże. W zakresie zniszczeń wałów wydmowych oraz umocnień straty zostały wycenione na ok. 8 mln zł.

Niektóre dotychczas istniejące odcinki brzegu nie posiadają plaż. Urząd Morski prosi o zachowanie ostrożności, szczególnie między Ustką a Rowami, gdzie przejście u podnóża klifów miejscami jest niemożliwe. Największe średnie szkody w wale wydmowym odnotowano na odcinku między miejscowościami Jarosławiec- Łazy, w miejscowościach Dźwirzyno i Chłopy.

W granicach portów i przystani morskich stwierdzono częściowe uszkodzenia istniejących urządzeń (Darłowo, Ustka, Rowy, Jarosławiec, Chłopy). Dotychczas trwa ich ocena, lecz nie stwierdzono potrzeby wyłączania ich z użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.