Fot. GK

Polskie linie lotnicze LOT od letniego rozkładu lotów, obowiązującego od 31 marca 2014 roku, zlikwidują rejsy zagraniczne ze wszystkich krajowych portów poza Warszawą. Zmiany wymuszone są przez Komisję Europejską.

Fot. GK
Fot. GK

Decyzja PLL LOT To efekt nacisków Komisji Europejskiej, która uzależniła zgodę na pomoc publiczną dla polskiego przewoźnika od takich decyzji. Należy przypomnieć, że LOT otrzymał wsparcie w wysokości ponad 400 mln zł. W  wyniku tej decyzji zlikwidowane zostaną rejsy z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia do Dusseldorfu, Frankfurtu i Monachium, a w przypadku Krakowa również do Rzymu, Tel Avivu i Wiednia. Likwidacja rejsów to bardzo dobra wiadomość dla rywali polskiego przewoźnika, na czele z niemiecką Lufthansą.

LOT zapowiedział jednocześnie uruchomienie w nowym rozkładzie popołudniowych wylotów z Warszawy do portów w Europie Środkowej i Wschodniej: w Budapeszcie, Pradze, Sofii, Bukareszcie, Belgradzie, Moskwie, Lwowie, Odessie, Wilnie, Rydze i Tallinie. Pojawią się także nowe rejsy do Kopenhagi, Mediolanu, Sztokholmu i Brukseli, częściej wykonywane będą loty do Paryża, Hamburga i Amsterdamu. Od maja do września LOT zaplanował dodatkowe południowe połączenia do Chicago, Nowego Jorku i Toronto. Zarząd LOT ma nadzieję, że nowe propozycje zachęcą pasażerów do przesiadek w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.