KWP Gdańsk

Śledczy z Władysławowa postawili zarzuty kradzieży z włamaniem trzem mieszkańcom gminy Puck. Mężczyźni w wieku 29-34 lat zatrzymani zostali w minionym tygodniu. Mundurowi ustalili, że podejrzani w miniony wtorek wieczorem wybili szybę w oknie lombardu we Władysławowie i ukradli 8 laptopów i 17 telefonów komórkowych. Przedmioty warte ponad 16 tys. złotych policjanci odzyskali. Dwóch zatrzymanych w miniony piątek trafiło przed oblicze sądu. Obaj zostali aresztowani, trzeci pod dozorem policyjnym będzie odpowiadał z wolnej stopy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk
KWP Gdańsk

10 lat pozbawienia wolności to kara, jaka grozić może trzem mieszkańcom Gminy Puck. Mężczyźni w wieku od 29 do 34 lat zatrzymani zostali pod zarzutem kradzieży z włamaniem. O przestępstwie włamania do lombardu we Władysławowie śledczy dowiedzieli się w minionym tygodniu we wtorek późnym wieczorem. Mundurowi ustalili, że nieznani wówczas sprawcy zerwali przewód monitoringu, wyłamali roletę antywłamaniową, a następnie przy użyciu ławki wybili szybę w oknie lombardu. Z wnętrza ukradli 8 laptopów i 17 telefonów komórkowych.

Wartość skradzionych przedmiotów wyceniono na ponad 16 tys. złotych.

Do sprawy włączyli się kryminalni, którzy wspólnie ze śledczymi z Władysławowa ustalili tożsamość podejrzanych – to mieszkańcy gminy Puck. Pierwszy wpadł 34-latek. Policjanci zatrzymali go następnego dnia po włamaniu w miejscu zamieszkania. Krótko po nim wpadli dwaj pozostali: 32 – latek oraz 29-latek, którego policjanci nakryli kiedy przygotowywał skradzione przedmioty do wywiezienia. Mundurowi znaleźli laptopy i komórki w samochodzie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradzione przedmioty oraz dodatkowo jeszcze dwa laptopy. Już wiadomo, że jeden z nich pochodzi z innego włamania na terenie gminy. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem.

W miniony piątek sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 32 i 34 latka tymczasowy areszt na najbliższe trzy miesiące.

29-latek będzie odpowiadał z wolnej stopy, wobec niego prokuratura zastosowała policyjny dozór. Teraz śledczy sprawdzają, czy podejrzani mają na swoim koncie inne podobne przestępstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.