mat. prasowy

13 grudnia o godz. 19.00 Teatr Rondo zaprezentuje kolejny znakomity monodram, wyreżyserowany przez Stanisława Miedziewskiego. W przedstawieniu „Uśmiech Dostojewskiego” zobaczymy Grzegorza Szlangę, który w brawurowej kreacji aktorskiej wcieli się w postać Humberta ze słynnej „Lolity” Vladimira Nabokova.

mat. prasowy
mat. prasowy

Powiedzieć o materiale powieściowym, który posłużył do stworzenia przedstawienia, że jest skandalizującym a nawet skandalicznym to właściwie truizm. Jednak przedstawienie „Uśmiech Dostojewskiego” to nie zbiór gotowych szablonów i kulturowych klisz. To zimna, przerażająco wręcz prawdziwa analiza przewrotnej gry władzy, siły i pożądania. Wszystko to „podane jest” na gorąco. W lepkiej, gęstej atmosferze kłamstw, fałszu i ukrytej, nabrzmiałej seksualności.

Grzegorz Szlanga z wyjątkowym talentem, wręcz brawurowo, tworzy postać ze wszech miar odpychającą. Pokazuje nam ciemne i odstręczające wnętrze potwora. Jednak nie znajdziemy w monodramie Miedziewskiego łatwych odpowiedzi, czarno-białych charakterów, prostych identyfikacji i złych czy dobrych zakończeń.

Znajdziemy za to mnóstwo pytań. Zobaczymy, jak wartości, cechy, oceny łatwo stają się swoim przeciwieństwem. Władza stać się może zależnością, siła – uległością, podmiot – przedmiotem…

Przedstawienie zdobyło nagrody

  • Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu „O Laur Rodu Górków” Szamotuły 2012
  • III nagrodę w finale monodramów 57.OKR w Słupsku 2012
  • Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów w Gorzowie Wielkopolskim 2012

Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.