mat. prasowy

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku Danuta Sroka została laureatką VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Animatorów Społecznych im. Heleny Radlińskiej.

mat. prasowy
mat. prasowy

Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja ludzi, którzy pobudzają aktywność innych, ożywiają lokalną społeczność, tworzą ciekawe inicjatywy.

Kandydatów do wyróżnienia w Konkursie zgłaszają osoby, grupy, środowiska, instytucje lub organizacje, z którymi pracuje dany animator. Dla samego animatora jest to tym większa wartość, bo doceniają go Ci, na rzecz których pracuje.

Kapituła, której członkami są laureaci poprzednich edycji Konkursu, wybrała siedmiu animatorów. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się w Warszawie 18 listopada 2013 r. podczas Konferencji podsumowującej działalność sieci Regionalnych Ośrodków EFS.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Europejskiego Funduszu Społecznego.

Innym wspólnym działaniem obu podmiotów jest organizacja corocznych konferencji, będących okazją do spotkania środowisk zaangażowanych w animację rozwoju lokalnego w Polsce, a także ciągała współpraca edukacyjna związana z animatorami w Regionalnych Ośrodkach EFS.

Patronką konkursu jest Helena Radlińska, twórczyni pedagogiki społecznej w Polsce, która jak nikt inny wiedziała, że animatorzy są potrzebni, by społeczność lokalna mogła się rozwijać. Radlińska dostrzegła siły społeczne, czyli zależność między jednostką a środowiskiem, na której bazują w swojej pracy animatorzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.