KWP Gdańsk

Policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Górze. Spotkanie zostało zainicjowane przez szkołę, w związku z Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, który jest obchodzony właśnie w listopadzie. W dwóch pogadankach uczestniczyli uczniowie klas 0 – 3 oraz 4 – 6.

KWP Gdańsk
KWP Gdańsk

Tematyka spotkania poruszała bardzo ważne zagadnienie jakim jest przemoc i agresja. Problem ten dotyczy wielu osób. Z przemocą i agresją spotykamy się niemal codziennie w różnych sytuacjach. Zdarza się, że jesteśmy jej świadkami. Niestety dziś częstym problemem jest brak reakcji społeczeństwa na przemoc i agresję.

Dzieci też mogą być świadkami przemocy we własnych domach czy też domach swoich koleżanek czy kolegów. Niestety są często bezbronne i nie wiedzą jak reagować w takich sytuacjach. Celem spotkania z policjantami było omówienie nie tylko zjawiska przemocy i agresji ale przede wszystkim przeciwdziałania oraz reagowania w takich sytuacjach. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą pomóc innym, wiedząc że borykają się z problemem przemocy.

Funkcjonariusze omówili także nowy rodzaj przemocy – cyberprzemoc. Mundurowi zwrócili uwagę, iż dzieci i młodzież wypisując różne rzeczy na portalach internetowych, często nie zdają sobie sprawy, że nie są anonimowi w Internecie. Cyberprzemoc to nie tylko zamieszczanie obraźliwych szykanujących jakąś osobę wpisów na stronach internetowych, do tego dochodzi także wysyłanie takich sms-ów oraz e-maili. Takie naganne, prześladujące i obraźliwe zachowania są zabronione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.