Sławomir Nowak, minister transportu, podał się dziś do dymisji. O decyzji polityka Platformy Obywatelskiej poinformował premier Donald Tusk. Dodał, że „rezygnację przyjmuje z żalem”. Sprawa ma związek z wnioskiem prokuratury o uchylenie Nowakowi immunitetu.

slawomir-nowak
fot. Platforma RP

– Tę dymisję przyjmuję z żalem, ponieważ bardzo wysoko oceniam pracę ministra Nowaka. Minister zachował się honorowo i z klasą, ponieważ zna zasady i reguły, jakie przyjęliśmy rozpoczynając współpracę – zaznaczył premier.

Szef rządu wyraził nadzieję, że cała sprawa zostanie możliwie szybko wyjaśniona. – Mam nadzieję, że będziemy mogli szybko wrócić do współpracy. Po wyjaśnieniu, jeśli to wyjaśnienie, czy decyzja sądu, będzie korzystna dla ministra Sławomira Nowaka, będzie mógł wrócić i chętnie go powitam znowu w tym samym miejscu – powiedział Donald Tusk. Premier poinformował, że do czasu nominacji nowego ministra, pełniącym obowiązki będzie  sekretarz stanu Zbigniew Rynasiewicz.

Dymisja ministra Nowaka byłą konsekwencją wniosku o uchylenie mu immunitetu, który Prokuratura Okręgowa w Warszawie przygotowała w związku z zarzutami o złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych. Chodzi o sprawę niewpisania do oświadczeń zegarka wartego około 17 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.