Kilkudziesięciu policjantów z Lęborka i Gdańska oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zabezpieczali wyjazd kibiców na mecz do Słupska. Zabezpieczenie przejazdu odbyło się bez zakłóceń porządku, a kibice stosowali się do poleceń policjantów.

W niedzielę kilkudziesięciu policjantów z Lęborka i Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zabezpieczali wyjazd i przejazd kibiców Pogoni Lębork na mecz derbowy w Słupsku. Policjanci legitymowali i sprawdzali, pod kątem niebezpiecznych przedmiotów i alkoholu, grupę ponad 110 kibiców lęborskiego klubu piłkarskiego, która zebrała się już przed godziną 10 przed dworcem PKS.

W wyniku kontroli cztery osoby zostały ukarane mandatami za spożywanie i usiłowanie spożywania alkoholu. Po sprawdzeniu wszystkich kibiców zostali oni pod eskortą policjantów przeprowadzeni na peron skąd pociągiem pojechali do Słupska.

Zabezpieczenie przejazdu obyło się bez zakłóceń ładu porządku, a kibice stosowali się do poleceń policjantów zabezpieczających ich wyjazd. Tak duża liczba sił i środków wykorzystana do zabezpieczenia przejazdu lęborskich kibiców była niezbędna z uwagi na antagonistyczne nastawienie kibiców obu klubów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.