KWP Gdańsk

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku w ciągu kilku minut od powiadomienia zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który wybił szybę w autobusie MZK i naubliżał kierowcy. A to wszystko po tym, jak ten zwrócił mu i jego znajomym uwagę aby zachowywali się kulturalnie w autobusie. 18- latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia.

KWP Gdańsk
KWP Gdańsk

Dyżurny słupskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie o wybiciu szyby w autobusie miejskim i awanturujących się osobach. Patrol, który natychmiast przyjechał na to zgłoszenie ustalił, że kierowca autobusu MZK zwrócił uwagę kilku młodym osobom, które będąc w autobusie krzyczały i zachowywały się wulgarnie. Poprosił ich o opuszczenie autobusu i w trakcie wysiadania z niego, jeden z awanturujących wybił szybę boczną i uciekł.

Kierowca wskazał policjantom drogę ucieczki wandala i podał jego rysopis. Już po kilku minutach jeden z patroli zauważył opisywaną osobę. Mężczyzna ten na widok radiowozu zaczął uciekać jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu słupskiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy i miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

18 latek trafił do policyjnego aresztu. Został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Pokrzywdzony MZK wycenił straty na blisko 3 tysiące złotych.

Za zniszczenie mienia sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.