fot. GK

Dzisiaj w sali widowiskowej Słupskiego Ośrodka Kultury odbył się Turniej Historyczny z okazji 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Niespodzianek nie było po raz kolejny wygrała uczennica słupskiego mechanika Aleksandra Świentorecka. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała Gazeta Kaszubska.

fot. GK
fot. GK

Turniej Historyczny odbył się pod honorowym patronatem senatora Kazimierza Kleiny, który ufundował nagrody książkowe oraz gadżety z Senatu dla zdolnej młodzieży. W imieniu parlamentarzysty nagrody wręczył przedstawiciel. Do finału turnieju zakwalifikowało się troje uczestników, którzy odpowiadali na szczegółowe pytania jury. Puchar Prezydenta Miasta Słupska za zwycięstwo drużynowe powędrował do Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.

Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła Aleksandra Świentorecka, reprezentująca Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, uzyskała największą ilość punktów. Kolejne dwie uczestniczki konkursu Agata Bogdańska również reprezentująca zwycięską szkołę oraz Jagoda Synak z Liceum im. Kopernika w Ustce zajęły ex æquo II miejsce, uzyskując taką samą ilość punktów.

Wszystkie uczestniczki finału otrzymały nagrody pieniężne oraz książkowe. Wydawnictwa historyczne trafiły także do ich opiekunów naukowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.