mat. prasowe

Od piątku 8 listopada Łeba gości uczestników II Międzynarodowych Zawodów w Strzelaniach Pneumatycznych „Baltic Cup 2013″. Jest to kontynuacja zawodów o „Puchar Ziemi Lęborskiej”, które od 2004 roku organizowane były przez klub „Lidera-Amicus” Lębork.

mat. prasowe
mat. prasowe

W tym roku udział potwierdziły ekipy z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rosji, Szwecji i Norwegi. Ponadto do Łeby przyjadą zawodnicy z 29 klubów z całej Polski oraz kadra narodowa juniorów i seniorów. Łącznie w Łebie wystartuje ponad 320 zawodników.

Również w tym roku nie zabraknie w Łebie strzeleckich gwiazd. Udział w Baltic Cup zapowiedzieli tegoroczni medaliści mistrzostw Europy: Agnieszka Nagay, Paula Wrońska, Karolina Kowalczyk, Joanna Tomala, Klaudia Breś, Agata Nowak, Kamil Gersten, Radosław Podgórski, Piotr Daniluk i Damian Klimek. Po raz dziewiąty do Łeby przyjedzie z Białorusi Mistrzyni Olimpijska z Seulu Irina Shilova.

Zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach pistoletowych i karabinowych w kategoriach wiekowych: młodzik, młodziczka, junior, juniorka, senior, seniorka.

Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łeby Andrzeja Strzechmińskiego oraz Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.